Megjelenésünk a nol.hu oldalon

Téma lettünk. forrás: nol.hu

Veresegyháznak nincs különösebben izgalmas múltja, annál fényesebb a jelene. Nem véletlen, hogy amikor a város új múzeumról álmodik, nem csak a klasszikus helytörténetre gondol. Gyerekfoglalkoztató, filmvetítés és csillagda is szerepel a tervek között. Mindez önerőből.

Medvék! – mutatja egy nyíl Veresegyházról kifelé menet, és mi a nyíl irányába hajtunk ki a határba. Alighogy áthaladunk a váci vasútvonalon,  megállunk a behavazott tájban, és kísérőnk, Varga ­Kálmán egy drótkerítéssel kerített, két-három ­hektáros földdarabra mutat:

itt lesz Versegyház új múzeumkomplexuma. A távolban egy régi csirkekeltető épületei, azon túl pedig az immár országszerte híres veresi medvefarm.

Ennek szomszédjába kerül tehát az egyedülállónak ígérkező múzeumi intézmény a tizennyolcezres, rohamosan fejlődő kisvárosban, amely, lehet mondani: most éli történelme fénykorát.

A teljes cikket és a többi sajtómegjelenést itt olvashatja: http://csiribiri.veresegyhaz.hu/sajtofigyelo/

Vélemény, hozzászólás?